Česká republika podpořila »válečné právo«

18.4.2018 000 10:27

»Američané poděkovali ČR za podporu po úderech v Sýrii« – zněl titulek na internetových Novinkách. Česká republika se tak prostřednictvím své vlády přidala k těm státům, které masivně porušily mezinárodní právo a bez skrupulí je nahradily »právem« válečným. Asi se za posledních několik let jaksi zapomnělo na to, že bez ohledu na vztah k prezidentu Asadovi je Sýrie suverénním státem, a nikoli cvičištěm pro politické a náboženské fanatiky z celého světa.

Zjevně psychicky narušený boss ze zámoří zavelel a tři mocné státy se vydaly bombardovat stát čtvrtý, jehož obyvatelstvo prožívá už několik let peklo na zemi. Zajímá to ale někoho? Raketový útok proti »viníkovi«, který byl znám předem, nepřiblížil Sýrii ani o píď k míru, jen způsobil politickou katastrofu.

Co bude se Syřany dál? Jak by mělo vypadat poválečné uspořádání země? To nikdo neví a jak se zdá, pro agresivní velmoci v čele s USA je to podružný problém. Francouzský prezident říká, že útok proti Sýrii byl v souladu s právem. Ale! S kterým? S Chartou OSN? S francouzskou ústavou? Nikoliv, byl v souladu pouze s podstatou útočné války, tedy s oním »právem« válečným!