Hysterie začíná u Topolánka

31.3.2009 000 12:39

Občanští demokraté zřejmě ztratili už i ty poslední zbytky soudnosti a politické kultury. Jak nás informovaly Novinky.cz,

ODS v sobotu zveřejnila na světovém serveru YouTube vlastní video, ve kterém srovnává současné svržení vlády s mnichovskou zradou v roce 1938 či vpádem sovětských vojsk na české území v roce 1968. V tomto nesmírně pateticky laděném, více než minutovém snímku, se kromě jiného dozvíte, že: Český stát byl několikrát zrazen a poražen kvůli nenaplněným ambicím a vlastní malosti. Takovou porážkou je i vyslovení nedůvěry vládě v době, kdy Česká republika stojí v čele Evropy. Nejde o nic jiného, než o jakýsi hysterický výkřik do tmy, o touhu po moci za každou cenu, o neochotu smířit se s danou skutečností. Je to nechutné a ostudné zároveň.

Čemu se však divíme? Vždyť právě OSTUDA se jako červená nit táhne celým vládnoucím obdobím této koalice v čele s ODS. Desítky neuvážených kroků v domácí politice vedly k výraznému zhoršení životní úrovně obyčejných lidí a české předsednictví Radě EU pod Topolánkovou taktovkou většina renomovaných západních deníků ostře kritizuje. Cynickým vrcholem onoho videa je závěrečný proslov herce a senátora za ODS Tomáše Töpfera, jenž hovoří k občanům České republiky: To, co Čechům chybí, je paměť, a jestli ji nemají, tak je dobrý, aby si to zapsali do svých zápisníčků, co se stalo. Protože jednou, až si zase budou stěžovat, že nás svět nebere vážně a že jsme takoví malí a zrazený, tak aby si vzpomněli, že největším nebezpečím pro Čechy jsme sami sobě. Pane senátore, pokud se národ prostřednictvím svých poslanců vzepře vládě, je to chvályhodné a svědčí to o tom, že občanům není osud jejich země lhostejný. Odhoďte růžové brýle a podívejte se realitě zpříma do očí. Souhlasím s politologem Zdeňkem Zbořilem, který na adresu tohoto videa prohlásil: Úplně mě mrazí v zádech. Svědčí to o nějaké hysterii. Četl jsem některé rozhovory s Topolánkem, a ta hysterie začíná u něj.