KSČM horečně připravuje prvomájový start kampaně pro volby do EP

3.5.2004 000 22:01

PRAHA 29. dubna (ČTK) – Komunisté se horečně připravují na prvomájový start kampaně k evropským volbám. Do pražského sídla svážejí balíky plakátů a letáků se svým evropským programem. Na dnešní tiskové konferenci představili nejvýše postavenou ženu na kandidátce Věru Flasarovou, která vystudovala vysokou školu politickou v Moskvě.

Jednapadesátiletá stranická instruktorka a zastupitelka Moravskoslezského kraje Flasarová je na pátém místě kandidátky. Komunističtí experti vzhledem k trvale rostoucím preferencím KSČM, disciplinovanosti jejích voličů a očekávanému menšímu zájmu občanů o evropské volby odhadují, že by jejich strana mohla získat v Evropském parlamentu čtyři až šest křesel. Flasarová by chtěla ve Štrasburku pracovat v regionálním výboru, protože má zkušenosti z krajského zastupitelstva, a také ve výboru pro rovné příležitosti a práva žen.

V letáku komunisté voličům slibují, že zvýší akceschopnost sil, které prosazují lidská práva a protiválečné požadavky. Jejich cílem prý je posílit levicový vliv na evropské a mezinárodní scéně, aktivně se podílet na práci a programovém sjednocování evropské levice a na tvorbě vize nových sociálních a politických poměrů.

„Nepřenechejme působení v evropských strukturách asociální pravici, která se nebojí v zájmu přerozdělování sfér ekonomického vlivu využívat národnostních sporů a rozpoutávat lokální války,“ apelují komunisté na své stoupence.

Komunisty vede do voleb stranický místopředseda Miloslav Ransdorf. Na dalších místech kandidátky jsou první československý kosmonaut Vladimír Remek, poslanci Jaromír Kohlíček a Jiří Maštálka. Za Flasarovou na šestém místě, které je už na hranici volitelnosti je komunistický novinář Daniel Strož.

Volby do Evropského parlamentu se budou konat 11. a 12. června. Češi v nich vyberou 24 poslanců, kteří budou prosazovat jejich zájmy v evropském společenství.

Václav Hrníčko rot

Zpravodajství ČTK, 29.4.2004, 13:40, rubrika: Politika – Praha, Středočes. kraj, ČR, autor: VH