Praha si zaslouží zájem Evropské unie

21.3.2014 000 21:01

Rozhodnutí TOP 09 nominovat na primátora současného představitele Prahy Tomáše Hudečka znamená patrně absolutní personální vyprahlost v TOP 09 nebo úplnou ztrátu kontaktu s občany Prahy a každodenní realitou. Primátor Hudeček, který je obviněný z trestného činu (pravda, když jde o politika TOP 09, je to prý zmanipulované), přinesl po letech vlády ODS do Prahy změnu. Bohužel nikoliv změnu k lepšímu, ba právě naopak. Hudečkovým synonymem je naprostý amatérismus, nulová životní zkušenost a z toho pak vyplývající zbrklé nesmyslné kroky bez jakéhokoliv plánu či strategie.

Nelze najít skoro nic, co by se v Praze za jeho volební období podařilo připravit či vyřešit. Pouze různé pokusy o jednotlivé dopravní uzavírky v dopravně přetížené Praze, vysoké výdaje za právní služby, chaotický postup v dostavbě Blanky, zdražování MHD, minimální komunikace s postiženými městskými částmi během povodní, neefektivní čerpání evropských fondů a výčet by mohl samozřejmě pokračovat. Jediné, co se Hudečkovi opravdu daří, je tvrdit, jak je křišťálově čistý a za nic nemůže.

Je mnoho způsobů, jak pomoci Praze i v rámci Evropské unie a jejích dotačních programů. Bohužel však pro politikaření nezbývá současnému primátorovi čas na skutečnou práci.