Projekt Bačkůrky pro DD pokračuje

18.3.2016 000 2:26

I když už se pomalu nachyluje třetí měsíc roku, dovolím si ještě malé ohlédnutí za koncem toho minulého. Ve svátečních dnech jsou lidé pravidelně vnímavější k potřebám i strastem okolí.

Projevuje se to i v množství nejrůznějších dárků, které se scházejí například v dětských domovech. Převažují hlavně hračky a sportovní potřeby. O něco méně »populární« či »atraktivní« jsou ale třeba dětské bačkůrky. Přitom v dětských domovech je to věc velice potřebná a navíc s poměrně krátkou dobou životnosti.

Proto jsem se už v roce 2014 na základě konkrétních zkušeností z Dětského domova pro děti vyžadující okamžitou pomoc Střekováček v Ústí nad Labem rozhodl pro pomoc těmto zařízením právě pořízením tolik potřebné domácí obuvi.

Projekt Bačkůrky pro DD vyvolal velice příznivou odezvu nejen ve Střekováčku, ale později i v Dětském domově Robinson ve Stodu. Tam měly radost z nových bačkůrek děti i v roce minulém a seznam obdarovaných se před posledními vánočními svátky rozšířil také o dětský domov v Horšovském Týně, Staňkově a Dětské centrum Sluníčko v Liberci. Opakovaně si pak zásilku se sponzorským dárkem rozbalili i ve Střekováčku v Ústí nad Labem. Bačkůrky někde doplnily i sáčky na přezůvky a trička. A tak jsem rád, že má projekt Bačkůrky pro DD, který vznikl na základě konkrétních potřeb dětí, příznivou odezvu a dále žije…